Де має бути встановлений та як закріплений збройовий сейф?

Не знаєте, де можна встановити збройовий сейф? Пропонуємо оптимальні варіанти розміщення та способи його кріплення. Але спочатку розберемося з тим, як вибрати сейф для зброї. У цьому питанні є кілька аспектів:

  • Сертифікація. Перевірте, чи має сейф сертифікацію від Underwriters Laboratories (UL) чи European Certification Body (ECB-S). Вона гарантує відповідність стандартам безпеки.
  • Бюджет. Встановіть межі ціни та шукайте сейфи, які відповідають фінансовим можливостям.
  • Розмір. Сейф повинен вміщати саму зброю та аксесуари до неї. При оснащенні оптикою потрібно підбирати модель із ящиком, глибиною від 350 мм. Інакше її доведеться щоразу прибирати.
  • Призначення. Випускаються такі варіанти сейфів:
  1. Для мисливської зброї. Вони мають від двох запірних механізмів різних версій. Стіни з товщиною металу від 2 мм. Усередині – відділення для пороху та патронів з окремим замком.
  2. Для нарізної зброї. Для рушниць, карабінів та гвинтівок. Метал з лицьової частини 3-5 мм. Усередині патронний відсік. Сейф із ложементом для фіксації кожної одиниці окремо.
  3. Для пістолетів. Усередині такого сейфа розміщується травматична та короткоствольна зброя. Товщина металу стін від 2 мм. Всередині трейзер для розміщення боєприпасів та пістолета окремо. Дверцята сейфа оснащуються спеціальною захисною пластиною. Завдяки їй неможливо просвердлити запірний механізм.

Безпечне зберігання зброї – це важливий аспект, і інвестування у надійний сейф коштує своїх грошей.

Де розмістити сейф для зброї?

Тепер час поставити питання про те, як правильно встановити збройовий сейф. Для цього:

  • Вивчіть місцеві закони та правила. Зверніться до регіональних представництв влади, які займаються ліцензуванням зброї, або до поліцейської дільниці для отримання інформації про вимоги у цій сфері.
  • Виберіть місце розташування. Там, де має бути сейф для зброї, доступ стороннім обмежують. Оптимально його розміщення в отворі, ніші або всередині меблів. Навіть за дотримання цих умов, зброя зберігається розрядженою. Сейф розташовується за 50 см від вікон і за 1,5 м - від дверей. Зброя розміщується у будівлі, де мешкає власник.
  • Правильно закріпіть металеву шафу. Виконуйте інструкції виробника, там зазвичай вказується як закріпити збройовий сейф.
  • Уникайте розкриття інформації про зброю та спосіб її зберігання. Не повідомляйте стороннім, що у вас є ці предмети.

Якщо залишилися сумніви чи питання щодо того, як має бути встановлений сейф для зброї, краще проконсультуйтеся з фахівцями. Не варто заощаджувати на послугах підрядників.

Кріплення сейфа для зброї

Тепер розберемося як має бути закріплений збройовий сейф. Щоб зробити все правильно, проробіть такі кроки:

  • Підготуйте інструменти та матеріали. Це можуть бути свердла, гайкові ключі, болти та дюбелі.
  • Позначте місце встановлення. Використовуйте рівень та маркер, щоб визначити місця, де будуть розташовані отвори для кріплення сейфа.
  • Підготуйте отвори. Свердліть їх у стіні або підлозі відповідно до позначок. Верхня точка фіксації розташовується якомога ближче до верху металевої скриньки. Якщо він прикручений лише унизу, буде нестійким. Вийде зазор і сейф за бажання можна буде відкрутити.
  • Встановіть сейф. Перед тим як кріпити сейф зброї до стіни переконайтеся, що він рівно прилягає до її поверхні.
  • Проконтролюйте стабільність. Перевірте міцно закріплений і чи не рухається сейф. Він не повинен легко від'єднуватись від кріплень.
  • Перевірте замок. Переконайтеся, що замок сейфа працює належним чином.
  • Заберіть інструкції та маркування. Якщо на сейфі є тимчасові маркування або плівки, видаліть їх.
  • Зберігайте документацію. Залиште інструкції про те, як кріпити збройовий сейф, гарантійні документи та інші матеріали, пов'язані з ним.

Установка сейфа зброї повинна проводитися правильно. Якщо є труднощі, краще звернутися до фахівців. Некоректна установка може знизити ефективність сейфа та призвести до небезпечного зберігання зброї.