Головне при виборі сейфа для зброї

Перше питання, яке має поставити собі новий власник вогнепальної зброї: де і який купити сейф для зброї. По-перше, цього вимагає норма закону, по-друге, його наявність забезпечує безпеку всіх, хто мешкає в будинку. Тому до вибору сейфа для зброї варто підходити ґрунтовно. До того ж це недешева покупка.

Зараз доступний великий асортимент сейфів для зброї від різних виробників. Цінова політика також відрізняється. Усі сейфи для зброї можна умовно поділити на кілька категорій:

  • бюджетні моделі;
  • класичні сейфи зброї;
  • ексклюзивні системи безпечного зберігання.

Залежно від категорії варіюються можливості та вартість виробів.

Якщо у вас один пістолет для самооборони, немає сенсу витрачати великі гроші на його зберігання. Логічно вибрати модель із бюджетної серії. Як правило, це компактна конструкція з мінімальним функціоналом. Якщо ви володієте нагородною зброєю або колекційними екземплярами, логічно розмістити їх у відповідному сейфі – з прозорими стінками та ексклюзивним дизайном.

Що наказує законодавство щодо зберігання вогнепальної зброї?

Взагалі збройовий сейф – це особливий вид сейфів. Його наявність є обов'язковою умовою володіння вогнепальною зброєю. Українське законодавство регламентує правильне зберігання такої зброї та боєприпасів до неї. З цією метою повинні використовуватись металеві ящики, сейфи, спеціально виконані для збереження зброї. До того ж зброя має бути незарядженою.

Вогнепальна зброя – це об'єкт підвищеної небезпеки. Для його зберігання в квартирі або будинку власник повинен забезпечити належні умови, обмеживши доступ для сторонніх осіб та інших людей, які проживають у будівлі, у тому числі найближчих родичів – дружини (чоловіка), дорослих, а тим більше маленьких дітей. Ще суворо регулюється зберігання зброї для юридичних осіб.

Законодавством передбачаються наступні вимоги до такого сейфа:

  • Товщина стін більше 3 мм.
  • Наявність щонайменше 2-х внутрішніх замків.
  • Можливість фіксації до стінки чи підлоги. Для цього виконують вузли кріплення.


Для зручності користування всередині передбачають кріплення або підставки під зброю, а також окрему скриньку для патронів та документів.

Рекомендації щодо вибору місця встановлення сейфа для зброї

Законодавчо регулюється лише місце встановлення сейфів для зброї на території підприємств, організацій та установ. При розміщенні сейфа зброї в будинку можете дотримуватися правил, складених нами:

  • Встановлюйте його в непримітній для гостей зоні.
  • Розміщуйте сейф у важкодоступних місцях – у ніші, за виступами елементів інтер'єру, усередині меблів. Остання хитрість зручна для пістолетних конструкцій.
  • Дотримуйтесь відстаней до сейфа – від вхідних дверей понад 1,5 м, вікон – понад 0,5 м, від опалювальних установок – понад 1м.

Звичайно, це загальні рекомендації, які не є обов'язковими та не прописані буквою закону, але бажані до виконання.

Вибір сейфа з урахуванням конструкції

При виборі сейфа звертайте увагу на такі параметри:

  • розміри;
  • захисту від займання, вогнестійкість;
  • показник захищеності від професійного, антивандального злому;
  • наявність відсіку для боєприпасів.

Замок може відкриватися цифровим кодом та ключем. Можлива комбінація кількох способів відкривання. Найпростіший варіант сейфа – з ключовим замком. Такий механізм використовується у бюджетних моделях. Але власнику доведеться знайти надійне місце для зберігання ключа - далеко від самого сейфу, людей, що проживають у бидинку, і, тим більше, сторонніх. Дещо дорожче обійдеться збройовий сейф з механічним кодовим замком. На його відкриття потрібно кілька секунд. Натомість він позбавлений нестачі попереднього варіанта – з ключем. Конструкції з електронним замком швидко відкриваються, не потрібно шукати місце для ключа. Але їх вартість вища за попередні версії. Хоча зручність та простота користування нівелюють цей недолік.

Ще один варіант замикаючого механізму – з двома металевими пластинами та металевими кульками між ними. Він перешкоджає злому свердлом. Коли свердло сягає шару кульок, то зіскакує і не може повноцінно проходити далі.

Вибирайте сейфи для зброї з достатньою товщиною стінок всього корпусу, а не тільки дверей. Бажано, щоб вона перевищувала 3 мм. Упевніться, щоб усі бічні стінки, а також нижня та верхня частини сейфа були необхідної товщини. У надійній конструкції є мінімум зварних швів. Деякі зловмисники не витрачають час на висвердлювання замків, а шукають місця зварювання. Тому шви намагаються маскувати, але це необов'язково.

Простий спосіб потрапити всередину сейфа – зламати прості петлі. Тому виробники поміщають їх усередині та вигадують складні конструкції.

Види зброї та вибір сейфа для її зберігання

При виборі сейфа враховуються особливості зброї:

  • Кількість та висота найбільшого стовбура. Нелогічно купувати модель, розраховану на 10 гвинтівок, якщо в ньому зберігатиметься лише 1-2.
  • Варіант зброї, що зберігається – гладкоствольна або нарізна. Для гладкоствольного підходить будь-який сейф із відповідними габаритами. Часто вони обладнані відсіком для набоїв, що замикаються на ключ.
  • Для мисливців бажано вибрати модель із полицями для амуніції.

Для успішного злому сейфа потрібен час. Зловмисники не проти забрати сейф із собою, у місце, де можливостей зламати замикаючий механізм більше. Добре, якщо сейф буде забезпечений сигналізацією. Вона вплине на злочинця, а саме буде додатковий психологічний пресинг. Це, напевно, відлякає його від задуманого.

Сейфи розміщують там, де фактично мешкає власник. При цьому дотримуються кількох правил:

  • Зберігають гладкоствольну або нарізну зброю у зібраному та розібраному вигляді.
  • Зібрані стволи тримають розрядженими – магазин від'єднаний, якщо в ньому є патрони, з віддаленими з патронника патронами.
  • Боєприпаси до мисливських рушниць зберігають в одному відділенні, якщо у конструкції сейфа не передбачено додаткового відсіку.
  • Травматичну зброю розміщують поруч із вогнепальною.

Якщо ви стали власником зброї, подбайте про правильне її зберігання.