Зламостійкі сейфи в Україні і світі. Порівняльний аналіз.

Зламостійкі сейфи в Україні і світі. Порівняльний аналіз.

Виробництво зламостійких сейфів в Україні і світі. Порівняльний аналіз.

 Зламостійкі сейфи, як продукція і виріб, ніколи не втратить своєї актуальності і стабільного попиту. Класифікація зламостійких сейфів проводиться згідно їхніх властивостей від першого до сьомого класу. Сертифікація проводиться згідно прийнятих сучасних європейських або українських стандартів. Ці стандарти дещо відрізняються і європейські вважаються більш суворими.

 Незважаючи на те, що галузь виробництва сейфів є достатньо консервативною, в останні роки нові технології також впроваджуються для виробництва зламостійких сейфів. Це в першу чергу,  стосується встановлення нових електронних або біометричних замків. Також змінюються технології при використанні захисного шару самої конструкції сейфів. Новітні технології застосовуються і при виготовлення та використанні захисних пластин.

 Такі зміни вдосконалюють продукцію і роблять зламостійкі сейфи ще більш надійними для захисту від несанкціонованого доступу.

 Мета дослідження: оцінити процес виробництва зламостійких сейфів в Україні і світі з 2000 років.

 Для досягнення зазначеної мети треба виконати наступні задачі.

  1. Виробництво зламостійких сейфів в Україні з 2000 років.
  2. Виробництво зламостійких сейфів у світі з 2000 років.
  3. Порівняльний аналіз сейфового виробництва в Україні та світі із наданням рекомендацій для покращення українського виробництва сейфів.

   Дослідження методів і класифікації зламостійкості в Україні проводять спеціалізовані лабораторії і сертифікаційні центри. Підставою для визначення класу зламостійкості є вимоги ДСТУ, тобто Державного стандарту України, а саме такий: ДСТУ EN 1143-1:2014 Засоби безпечного зберігання. Вимоги, класифікація та методи випробування на тривкість щодо зламування. Частина 1. Сховища, двері сховищ, сейфи та АТМ сейфи (EN 1143-1:2012, IDT). В ньому і детально описані всі вимоги до класифікації.

 Також джерелом дослідження нам буде слугувати Наказ від 30.12.2014 № 1494 Про прийняття європейських та міжнародних нормативних документів як національних стандартів України, змін до національних стандартів України, скасування національних стандартів України та міждержавних стандартів в Україні.

 В якому були внесені зміни для приведення українських вимог у відповідність до європейських і прийнятий новий стандарт ДСТУ EN 1143-1:2019 Засоби безпечного зберігання. Вимоги, класифікація та методи випробування на тривкість щодо зламування. Частина 1. Сховища, двері сховищ, сейфи та АТМ-сейфи (EN 1143-1:2019, ІDT).

 В нашому дослідженні також ми будемо використовувати офіційні відкриті джерела українських і європейських виробників зламостійких сейфів.

 Починаючи з 2000 років на ринку України така продукція як зламостійкі сейфи представлена продукцією українських і закордонних виробників

 Розберемо саме поняття «зламостійкий сейф». До цієї категорії відносяться сейфи, які пройшли випробування і мають підтвердження (сертифікат) на стійкість до злому. Рівень стійкості до злому визначається віднесенням до класу опору від 1-го до 7-го. До першого класу відносять сейфи з мінімальним рівнем опору, а до 7-го класу відносять максимальний рівень захисту.

 Сертифікацію і визначення відповідності класу зламостійкості проводять в спеціалізованих сертифікаційних центрах. Такі центри є в Україні. Для продажу сейфової продукції на території Європейского Союзу потрібен сертифікат одного з Європейського сертифікаційного центру.

 На можливості сейфа до опору злому впливають багато факторів, основні з них такі:

  • Товщина і якість заливки стінок/дверей (бетон, армований бетон) і відповідно його вага
  • Комплектація замком відповідного рівня секретності
  • Ригельна система замикання, особливості її конструкції
  • Додаткові захисні пластини в містах кріплень (сталеві леговані)

 Серед українських виробників зламостійких сейфів самим потужним на сьогоднішній день є ВКП Паритет-К з торговою маркою Griffon. Також відмітимо таких вітчизняних виробників починаючи з 2000 р. як: ДІК, ЛУКА (станом на 2024 рік виробництво вже не працює), Кремінь (станом на 2024 рік виробництво вже не працює).

  Значною перевагою українстких виробників є в них наявність українських сертифікатів зломостійкості. Переважна більшість державних установ та підприємств вимагає наявність саме таких сертифікатів.

 Серед іноземних виробників варто відзначити таких: Safetronics (Словаччина), Technomax (Італія), KASO (Фінляндія), Blockline (Болгарія/Польща), Diplomat (Півд.Корея), Valberg (країна-агресор, станом на 2022 рік вже не працює в Україні).

 Кожен з цих виробників використовую свою особливу технологію і рецептуру заливки сейфів.  Це є запатентованою розробкою кожного виробника. Чим вище клас сейфа, тим більше в заливці буде використовуватись металевих частин (армований бетон), твердосплавних пластин тощо. З підвищенням класу також буде підвищуватись товщина стін  і загальна вага виробу.

 Більшість виробників комплектують свої сейфи замками світових лідерів у цьому сегменті.

 До таких виробників можна віднести торгові марки La Gard (США)- електронні та механічні кодові замки,  CARL WITTKOPP, STUV, Mauer (Німеччина) – ключові та електронні замки, TECHOCICUREZZA, SMARTLOCK, Moturra (Італія) - ключові та електронні замки та інші. Кожна серія замків має свою сертифікацію і залежно від неї може встановлюватись на сейфи відповідного класу.

  Також у кожного виробника своя запатентована система ригельних механізмів. Загальною рисою таких механізмів буде система блокування при спробах зламу. Але реалізацію цієї системи кожен проектує самостійно.

  В Україні сейфи реалізуються через спеціалізовані магазини і компанії (спеціалізовані інтернет-магазини, компанії по установленню систем безпеки, роздрібні магазини та інші), торгівельні мережі. Згідно статистичних даних від торгівельних компаній, створюємо зведену таблицю за останні 15 років. В ній ми можемо дослідити відсоток реалізованих зламостійких сейфів по вітчизняним і іноземним виробниках.

 Згідно з цих даних, можна зробити основний висновок: за останні 15 років кількість реалізованих в Украіні зламостійких сейфів вітчизняного виробництво стабільно зростає.

  Основні причини такого зростання:

  • В жорстких конкурентних умовах українські виробники змогли налагодити випуск конкурентної, якісної та технологічної продукції. Використання високоякісного обладнання та комплектуючих дозволило привести якість вітчизняної продукцію до західних стандартів (Європейська сертифікація).
  • Починаючи з 2014 року, з продажу поступово зникала продукція російських виробників, а з лютого 2022 року зникла повністю.
  • Вартість сейфів іноземного виробництва зростала згідно з курсом іноземних валют, на відміну від сейфів українського виробництва, де основна вартість складалась з матеріалів вітчизняного виробництва (метал) і зростання ціни було поступовим.

  В результаті дослідження виробництва зламостійких сейфів українського і закордонного виробництва можемо зробити наступні висновки.

 За останні роки якість зламостійких сейфів українського виробництво вже досягла рівня найкращих світових виробників. Наприклад, сейфи українського виробника Паритет ТМ Griffon успішно експортуються і продаються  у 55 країну світу

 Стандарти і норми з сертифікації сейфів українського виробництва приведені у відповідність до Європейських норм і нормативів Завдяки впровадженню цих норм, сейфи українського виробництва відповідають Європейським стандартам.

 За останні роки імпорт зламостійких сейфів має тенденцію до зменшення, що ми і побачили в зведеній таблиці продажів вітчизняної та імпортованою продукції за останні 20 років.

 Основний висновок, який ми можемо зробити по результатам нашого дослідження, є такий: зламостійкі сейфи українського виробництва є більш привабливі для покупця за рахунок меншої ціни у порівнянні з імпортними аналогами при їх якості на рівні найкращих світових виробників.

 Вибрати та купити підходящий за розміром сейф ви можете у нас в магазині в розділі «Сейфи зламостійкі».