Зламостійкі сейфи. Поради щодо вибору. Інструкції та поради щодо встановлення

Зломостійкі сейфи - сейфи, з підвищеним захистом від розтину зловмисниками. Їхня надійність обумовлена ​​конструкцією та товщиною стінок, а також замками, якими оснащені сейфи.

Абсолютно кожен сейф має свій клас зламостійкості. Існують різні стандарти злостійкості, наприклад, європейські чи національні, скажімо американські чи російські. Розглянемо 8 основних європейських класів – від 0 до 7.

Класи зламостійкості
0 клас присвоюється сейфам із мінімальним захистом. Товщина стін такого сейфа, як правило, не перевищує 5 мм. Мають невелику вагу та дешеву вартість. Такі сейфи рекомендується ставити в приміщеннях, що охороняються.

1 клас сейфів захищений трохи більше: товщина стін – до 9мм, а замки захищені від вибивання. Це один із найбільш прийнятних варіантів у співвідношенні ціна-якість та доступності для використання в побутових умовах.

2 клас сейфів і вище, крім сталевих стінок, захищені армованим бетоном, загальна товщина сталі досягає 12 мм.

3 класом сейфів обладнано більшість банківських установ. Такі сейфи важкі (часто більше 200 кг), вони мають 2 замки (як і в інших сейфів класом вище). Як правило, на них ставлять два різні замки в поєднанні ключовий + кодовий механічний або ключовий + кодовий електронний. Товщина металу – до 18 мм, а враховуючи бетонне наповнення – 50 мм.

4 клас є високим показником зламостійкості. Такі стійкі до злому сейфи безумовно надзвичайно надійні. Їхня вага варіюється в залежності від габаритів від 400 до 700 кг, а загальна товщина стінки корпусу – 100 і більше мм. Оснащені системою блокування ригелів під час спроби злому.

5-7 класи – надзвичайно складні конструкції сейфів та замків з максимальним захистом. Вага таких сейфів може перевищувати 1000 кг, а товщина стін корпусу – 120 (не обов'язково). Наприклад, на нашому сайті можна придбати сейф 5-го класу зломостійкості Valberg Алмаз 1685 KL, що має менш жахливі габарити і вагою всього лише 600 кг.

Поради щодо вибору та встановлення
1. Вартість. Вибираючи зломоскийський сейф, важливо розуміти його функціональну складову, призначення. Тому перша й основна рада у виборі зламостійкого сейфу – визначення цінності його придбання. Слід співвідносити вартість сейфа до вмісту як 1:10 чи 1:20. Бо, як то кажуть, скупий платить двічі.

2. Тип замку. Зломостійкий сейф, особливо, починаючи з 3-го класу зломостійкості – придбання не з дешевих, а значить важливо підібрати сейф із зручними та функціональними типами замків. Як правило, сейфи, стійкі до злому, комплектуються ключовими або електронними замками кращих світових виробників, які мають необхідний клас секретності (A, B, C, D).

3. Кріплення до підлоги чи стіни. Більшість моделей передбачають кріплення до підлоги чи стіни. Але при виборі моделі обов'язково слід переконатися в їх наявності. Правильно закріплений сейф є гарантією збереження всіх цінностей.

4. Вогнестійкість. Статистика показує, що у 9 із 10 випадків сейф рятує цінності саме від побутових пожеж. Тому можна придбати сейф, так би мовити 2 в 1. Такі сейфи називає вогнестійкими, які поєднують якості взломостійких і вогнестійких сейфів.

5. Маса виробу. При покупці сейфа важливо співвіднести масу моделі з місцем її розміщення.

6. Встановлення. Сейф необхідно встановлювати на рівну поверхню, щоб уникнути проблем роботи замків. У разі використання сейфів з електронними замками необхідно забезпечити правильний рівень сухості приміщення.