Сейфи для нарізної зброї

Зберігання нарізної зброї, – безумовно, дуже важливе та відповідальне завдання, яке потребує ретельного та зваженого підходу. Крім того, що є норми, прийняті на законодавчому рівні, є й інші рекомендації щодо того, який сейф для нарізної зброї вибрати. Оскільки, згідно з правилами зберігання зброї та боєприпасів, його застосування обов’язкове, а як альтернативний спосіб можна використовувати тільки металеву шафу. Це зазначено у розділі 12 Наказу №622 від 21.08.1998 МВС України, на який покладено контроль за процесами зберігання, носіння та перевезення зброї.

Як вибрати сейф для нарізної зброї?

Слід враховувати безліч аспектів, обираючи сейф для нарізної зброї. Вимоги 2023 року, звісно, ще можуть змінитися, але загалом рекомендації стандартні. У цьому разі важливо звернути увагу на:

  • Замок. Сейф зберігання нарізної зброї може мати механічний або електронний кодовий, ключовий або комбінований замок, який можна відкрити, використовуючи як код, так і ключ.
  • Функціональність. Інтер’єр пристрою має бути максимально ергономічним, за необхідності з додатковими опціями. Наприклад, сейф для нарізної мисливської зброї буває обладнаним гребінками, кишенями, рамками для ножів на внутрішній стороні дверей тощо. У продажу є й моделі зі знімними поличками. Для зберігання боєприпасів передбачають наявність патронного відділення.
  • Розміри. Необхідно самостійно визначити оптимальні габарити, які має збройовий сейф для нарізної зброї. Вимоги не обмежують ці показники. Тому потрібну модель обирають під наявний арсенал, особливо з урахуванням максимальної висоти та кількості. Якщо планується його подальше поповнення, варто придивитися до сейфа із запасом.
  • Товщина стінок. Загалом цей показник не регламентований, хоча існує проєкт «Закону про зброю», де мінімальна товщина сейфу для нарізної зброї становитиме 1,5 мм.
  • Додаткові опції. Це може бути оббивка зсередини матеріалом, що амортизує. Він забезпечує більш дбайливе зберігання зброї. Деякі моделі сейфів обладнані внутрішнім підсвічуванням, яке автоматично вмикається під час відкривання дверей.

Загалом слід зауважити, що суворі вимоги до сейфа для зберігання нарізної зброї застосовують виключно щодо правоохоронців, якщо вони зберігають особисту нарізну зброю у домашніх умовах. А також у випадках зберігання відомчої зброї у спеціалізованих приміщеннях. Якщо ж йдеться про збереження мисливського арсеналу, немає чітко вказаних показників товщини стінок та кількості замків, а також наявності кріплення. Тому достатньо підібрати сейф для зброї, який підходитиме за всіма параметрами.

Варто зазначити, що слід не лише правильно вибрати та купити сейф для нарізної зброї, а й встановити його належним чином. Хоча закон і не передбачає обов’язкового кріплення, краще надійно зафіксувати пристрій на підлозі або прикрутити до стіни. Це вбереже сейф від можливого перекидання, яке небезпечне через його значні габарити і вагу.

Розглядаючи вимоги до сейфів для нарізної зброї, не можна забувати і про їхнє розташування. Де саме має перебувати сейф: там, де живе його власник, чи де він прописаний? Так нормативні документи свідчать про те, що зберігати зброю, що належить громадянам України, та бойові припаси до неї необхідно виключно за місцем фактичного проживання та у місцях тимчасового перебування (наприклад, в орендованому житлі чи на дачі). А сам власник зброї має обов’язково повідомити правоохоронні органи, де саме її зберігає.

Популярні моделі сейфів, призначених для зберігання нарізної зброї

На сьогодні можна купити сейф для нарізної зброї за вигідною вартістю для максимально безпечного та зручного зберігання. Сучасні моделі, що особливо популярні серед покупців:

Сейф збройовий Griffon GS.140.E BLACK

Сейф для зброї GE.450.K.L BLACK.CR

  1. Сейф збройовий Griffon GLT.340.E. Його зовнішні розміри становлять 1512х340х260 мм, а внутрішні – 1498х338х239 мм, водночас важить модель 32 кг і має об’єм 121 л, товщина металу дверей дорівнює 2,4 мм. Цей сейф підходить для зберігання від трьох до п’яти одиниць зброї, гранична висота якої може досягати 1360 мм. Що стосується системи замикання, то вона ригельна і складається з двох активних ригелів, що обертаються, з хромованим покриттям. Цей збройний сейф для нарізної зброї оснащений кодовим замком електронного типу. А до того ж він обладнаний анкерними вузлами для кріплення сейфа до стіни. Ця модель виконана в антрацитово-сірому кольорі та має порошкове покриття.
  2. Сейф збройовий Griffon GS.140.E BLACK. Оптимальний варіант зберігання трьох одиниць зброї, висотою до 1350 мм. Зовнішні габарити цієї моделі становлять 1412х350х300 мм, внутрішні – 1409х347х240 мм, маса – 42 кг, а об’єм – 140 л. Водночас товщина металу її дверей дорівнює 3 мм, а корпусу – 1,5 мм. Цей збройовий сейф оснащений електронним кодовим замком із трьома хромованими ригелями, що обертаються, діаметром 25 мм. Крім того, він володіє антизламною конструкцією дверей, петлею-антизрізом і вертикальним трейзером із полицею для зберігання патронів. На додаток ця модель обладнана трьома знімними полицями для зберігання документів та різноманітних аксесуарів, кишенями, тримачами, фіксатором під шомполи, планкою для навішування та пересувним магнітним ложементом. Цей сейф чорного кольору має порошкове покриття.
  3. Сейф для зброї GE.450.K.L BLACK.CR. Розрахований на зберігання п’яти одиниць зброї, висота якої не перевищує 1450 мм. Габарити самої моделі становлять: зовнішні – 1512х450х370 мм і внутрішні – 1494х444х293 мм. Водночас її об’єм дорівнює 194 л, а вага – 114 кг. Товщина металу дверей та корпусу – по 3 мм відповідно. Цей сейф має ригельну систему тристоронньої дії, яка містить п’ять активних ригелів, що обертаються, з діаметром 25 мм. До того ж він оснащений двома касами та трьома полицями, водночас касове відділення також має додаткову полицю. До комплектації належать анкерні вузли для кріплення сейфа до стіни. У цієї моделі є порошкове покриття, а сама вона виконана в чорному кольорі.