Сейф від пожежі. Як це працює.

Сейф від пожежі. Як це працює.

Захист своїх цінностей, документів, готівки від будь-яких видів небезпеки завжди був актуальним. А сьогодні, під час повномасштабної війни та ракетних обстрілів, ця проблема стала як ніколи гострою та актуальною.

  Попит на сейфи, які можуть захистити від пожежі, зріс у рази.

  На українському ринку вогнетривких сейфів такі моделі представлені кількома виробниками.

  Важливе уточнення - не кожен сейф є вогнетривким та здатним захистити від пожежі та вогню.

  Що ж являє собою пожежостійкий сейф?

  Структура вогнестійкого сейфа завжди буде виконана як двостінна конструкція, яка всередині заповнена вогнетривким матеріалом (бетоном, композитним складом). У кожного виробника свої технології та рецептура такої заливки.

  Такий матеріал має мінімальну теплопровідність, що дозволяє утримувати низьку температуру всередині сейфа по відношенню до зовнішньої температури.

   Важливим елементом конструкції є теплоізоляційна стрічка (прокладка) дверного отвору. За звичайних умов це просто наклеєна смужка по периметру дверей. Під час пожежі, тобто. при підвищенні температури, вона спінюється і заповнює проріз між дверима та корпусом, не дозволяючи вогню та жару прорватися всередину сейфа.

  Замки. Вогнетривкі сейфи можуть комплектуватися і ключовими та електронними замками. Якщо сейф спроектований тільки як вогнестійкий, будуть використані простіші замки. А якщо завдання додати зломостійких властивостей, то будуть використані сертифіковані сейфові замки.

  Звичайно ж, якщо сталася пожежа, то замок приходить у непридатність, т.я. головне завдання сейфа - це захист цінностей та вмісту від пожежі та вогню.

  Кріплення. Більшість, хоча і не всі, вогнестійких сейфів мають кріплення до підлоги. Це додає пункт до рівня безпеки, т.я. пожежостійкий сейф не найважчий.

  Сертифікація. Вогнетривким сейфом можна повноцінно називати саме ті сейфи, які пройшли випробування на вогнестійкість та мають відповідний сертифікат.

  Рівень вогнестійкості визначається спеціальними стандартами. Зараз сейфи переважно представлені класом 30Б або 60Б. Тобто. це показник часу (30 або 60 хвилин), протягом якого температура всередині сейфа буде значно нижчою за температуру зовнішньої (вогню), що дозволяє зберігатися папері від загоряння або тління.

  Для ознайомлення, що буде з сейфом після пожежі, подивіться відео. Це вогне-зламостійкий сейф CL III.60 після впливу вогню.

  До речі, одним із лідерів виробництва сертифікованих вогнестійких та зломостійких сейфів є український виробник Паритет із сейфами торгової марки Griffon. Саме такий сейф представлений на відео.