Огляд типів замків для сейфів

Практично кожну людину, яка задумала купити сейф, переповнюють «муки» вибору. Адже дуже важливо бути впевненим у цільовому придбанні. Адже сейф – це не просто предмет інтер'єру. Це насамперед, надійність, безпека, безпека.

Історично склалося, що з удосконаленням технологій зберігання удосконалювалися методи злому. До ХІХ ст. за збереження речей відповідали скрині та скриньки, що було дуже ненадійно. На зміну їм прийшли сейфи із різноманітними видами захисту. Незалежно від типу та призначення, будь то збройовий, офісний, сейф, що вбудовується основним фактором надійності сейфа є його замок. Тому при виборі сейфа важливо звертати увагу на тип замку.

В сучасності використовують чотири основні типи замків для сейфів: ключовий, кодовий механічний та електронний, а також біометричний.

Ключовий замок – класичний варіант замку. Часто застосовується захисту офісних сейфів, т.к. простий в експлуатації та є досить бюджетним. Для захисту сейфів використовуються ключові замки сувальдного типу. Принцип роботи такого замку в тому, що при повному, іноді частковому повороті ключа відбувається переміщення сувальд на певну задану висоту, що, у свою чергу, призводить до переміщення засуву і, відповідно, відкриття замку.
До переваг даного типу замків можна віднести:
- щодо невисоку вартість;
- простоту та доступність в експлуатації, ремонті;
- можливість встановлення в неопалюваних приміщеннях
До мінусів відносять:
- Необхідність забезпечити збереження ключа, постійний контроль за ним;
- мають не найвищу надійність: ключові замки найчастіше схильні до злому.

ᐷ Огляд типів замків для сейфів - Інтернет магазин в Україні | vincom.com.uaСейфи з кодовим механічним замком, мабуть, варто вибирати для зберігання особливо цінних речей, т.я. даний тип замку є одним із найнадійніших у сучасності. Принцип його роботи наступний: замок відкривається при введенні правильної кодової комбінації. Найчастіше закодована шестизначна комбінація. Кодові механічні замки поділяють на програмовані та непрограмовані. До перших відносять замки, код на яких може змінюватись власником за бажанням. Непрограмовані – замки, із заводським кодом, заміна чи відновлення якого може відбутися лише за запитом до виробника та становить досить трудомістку процедуру.

Отже, плюсами вибору кодового механічного замку будуть:
- Висока надійність;
- співвідношення ціна/якість (безпека), даний тип замків не є найдорожчим;
А мінусами будуть:
- більш тривалий час доступу до вмісту сейфа, ніж у ключового та електронного типу;
- Можливість забути код;
- для непрограмованих механічних кодових замків – неможливість зміни кодової комбінації.

Кодові електронні замки з'явилися в останній декаді ХХ ст. і швидко набули популярності та поширення. ᐷ Огляд типів замків для сейфів - Інтернет магазин в Україні | vincom.com.uaТочно так само, як і в механічних кодових замках відкриття сейфа відбувається за допомогою введення певної цифрової комбінації. Однією з ключових переваг даного типу замків є функція Master Lock, яка є додатковим кодом на випадок, якщо основний був забутий або втрачений. Варто відзначити, що Master Lock вміє лише відкривати сейфи, закрити сейф за допомогою цієї функції неможливо. Якщо сейф було відкрито Master Lock(ом), власнику автоматично буде запропоновано змінити основну кодову комбінацію.

Плюси використання кодових електронних замків:
- Функція Master lock;
- Простота в експлуатації;
- висока надійність
Мінуси:
- Висока чутливість до умов експлуатації (потрібне опалювальне приміщення з вологістю не більше 80%).

Біометричні замки – надбання ХХІ ст. Принцип їхньої роботи заснований на ідентифікації власника за рахунок зчитування сенсором папілярних візерунків пальця. Такі сейфи також мають функцію Master lock. Таку обережність виробники створили для тих випадків, коли відкриття сейфа неможливе зчитуванням сканером, наприклад, якщо власник пошкодить палець.
Плюси:
- Висока надійність;
- швидкість, зручність та простота експлуатації
Мінуси:
- Висока чутливість до умов експлуатації (потрібне опалювальне приміщення з вологістю не більше 80%).

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам підібрати сейф із оптимальним для вас типом замку.