Як вибрати сейф.
Як вибрати сейф.
Існує крилатий вираз, якому вже близько 2 000 років – «народ хоче хліба та видовищ» і з цим не посперечаєшся. Разом з тим, сюди можна додати ще один пункт – у людини завжди і в усі часи була необхідність у збереженні свого майна. Яке може мати як матеріальну цінність, наприклад, гроші та коштовності, так і інтелектуальну – документи, проекти, носії інформації тощо. Також це можуть бути сімейні реліквії чи фотографії.
У будь-якому випадку практично у кожного з нас є речі, якими ми найбільш дорожимо, і яким потрібно забезпечити максимальну безпеку. Як від несанкціонованого проникнення третіх осіб, так і від стихійного лиха, катаклізмів, надзвичайних ситуацій. Особливо це питання стає актуальним у неспокійні часи. І щоб ми були впевнені у збереженні тих чи інших предметів, нам обов'язково знадобиться сейф. Такі антизламні шафи відомі вже давно, проте їхня популярність призвела до того, що сьогодні вони представлені у величезній різноманітності і кожен з них має свої особливості, переваги, гідностіта призначення. Тому перед тим, як купити сейф, потрібно знати, як його правильно вибрати, і на які ключові моменти потрібно в першу чергу звернути увагу.
Місце, де буде встановлено сейф.
* Для дому чи квартири ідеальним варіантом буде невеликий сейф, який може поміститися у стіні, шафі або навіть у тумбі столу. Як правило, його компактних розмірів вистачає для особистого користування.
* Офісні сейфи габаритніші, а ось банківські, для ювелірних магазинів, ломбардів і т.д., потрібно вибирати з максимальним ступенем захисту від злому.
* Якщо приміщення охороняється і в ньому є відеокамери, до рівня зламостійкості пред'являються менші вимоги. Краще буде зробити акцент на вогнестійкості.
Що в ньому зберігатиметься.
* Домашні сейфи зазвичай мають 1-2 відділення, чого цілком достатньо для збереження невеликої суми грошей та цінностей.
* Ювелірні сейфи мають масу поличок та скриньок, для того, щоб можна було ергономічно зберігати прикраси.
* Розмір збройових залежить від того, чи зберігатимуться в ньому пістолети або рушниці. У другому випадку передбачається досить велика висота шафи, а також спеціальні ложі для гвинтівок та патронів.
* Для зберігання грошей та цінних паперів, краще вибирати вогнестійкі сейфи. Для електроніки також.
* Офісні або бухгалтерські сейфи найбільші, мають масу поличок і призначені для збереження великої кількості документів.
Тип захисту сейфа.
* Зламостійкий.
Відрізняється як міцністю стін, так і складністю замка. Справжня класика та найпопулярніший варіант.
* Вогнестійкий.
Може витримувати температуру горіння до 1 000 *С протягом 30 хв., і при цьому весь вміст сейфа буде в цілісності та безпеці. При цьому їх найпростіше зламати.
* Зломовогнестійкий.
«Золота середина» та ідеальний варіант для тих, кому потрібний максимальний захист цінностей.
Розмір.
Який вибрати залежить тільки від того, що і в якій кількості в ньому буде зберігатися або в якому місці він буде розташовуватися.
Який тип замку вибрати?
В даному випадку, замок і міцність стін – два найголовніші та основні критерії безпеки. Вибрати можна:
* Ключовий.
Найпопулярніша класика. Такий тип замку досить надійний. Однак вимагає завжди мати при собі ключ, який можуть вкрасти чи він загубиться.
* Електронний кодовий.
Великий плюс, відсутність необхідності мати ключ. Мінус, код можуть підглянути, а також такий замок при можливій пожежі виходить з ладу.
* Механічний кодовий.
Введення коду здійснюється поворотним механізмом. Досить високий ступінь надійності та комбінацію цифр досить складно підглянути.
* Біометричний.
На сьогоднішній день один із самих сучасних. Відкривається дотиком пальця. Як і електронний, не найкращий варіант для вогнестійких сейфів.
* Комбінований.
Найнадійніший варіант. Такий сейф зазвичай має 2 замки різного типу, що значно ускладнює завдання зломщику.
Враховуючи все це, ви зможете вибрати для себе ідеальний у всіх відносинах сейф. Ну, а якщо залишилися питання, ви завжди можете проконсультуватися з нашими професіоналами. Ми із задоволенням допоможемо вам зробити вдалу покупку!